Kızlık Zarı Nedir?

  Kızlık Zarı Nedir ?

kızlık-zarı-nedir

Şanlıurfa İlinde 2018 yılında birçok başarılı geçici kızlık zarı dikimi konusunda sizlere hizmet vermekteyiz bu yazımızda kızlık zarı hakkında detaylı bilgi vereceğiz

Vajina girişindeki 1 ila 1,5 santimetre çapına sahip olan ince yapı olan kızlık zarı, ince yapılı perde şekline sahip olan ve adet kanamasının akması açısından orta kısmının delik olduğu ve her kadında farklı yapıya sahip olup vajina organın tamamen kapatmayan bir organ veya işlevi söz konusu olmayan, bebeklik çağından ergenlik çağına kadar bakterilerin yukarıya doğru çıkmasını ve yabancı cisim sokulmasını önleyen bir yapıdır.

 

 

Kızlık Zarı Yırtılması Nasıl Gerçekleşmektedir ?

Bazı kadınlarda daha yumuşak yapıda olması sebebiyle daha kolay bir şekilde yırtılabilen kızlık zarı, cinsel ilişki süreci içerisinde, sert bir cismin kızlık zarına erişim sağlaması durumunda, vajinal ameliyatlarda ve uzun süreçli olarak mastürbasyon yapılması gibi durumlarda kızlık zarı yırtılabilmektedir.

Kızlık Zarı Yırtılırken Ağrı Hissedilir Mi ?

Bilinenin aksine kızlık zarı yırtılması durumunda herhangi bir ağrı veya acı hissedilmesi söz konusu olmamaktadır. Öyle ki, cinsel ilişki sırasında dahi kızlık zarı yırtılması fark edilmesi de söz konusu olamayabilmektedir.

Kızlık Zarı Dikilir Mi ?

Gelişen jinekoloji tedavi yöntemleri sayesinde yırtılan kızlık zarı yeniden dikilebilmektedir. Basit tedavi sayesinde birkaç dakika içerisinde dikilen kızlık zarı normal kızlık zarında olduğu gibi uzun süreçler boyunca veya yaşam boyu dayanıklılığını korumaktadır.

Bu bakımdan çeşitli nedenler sonucunda yırtılan kızlık zarının yeniden tıbbi tedavi seçenekleri üzerinden dikilmesi için jinekoloji bölümüne başvurulması yeterlidir.

 

Kızlık Zarı Dikimi İşlemi Ne Kadar Sürer

Kızlık zarı dikimi ücreti yaklaşık olarak 30 dakika sürmektedir.

 

Kızlık zarı Dikimi Sonrası Yolculuk Yapılır Mı

Kızlık zarı dikimi operasyonu sonrası hastamızın uzun yolculuk yapmasında hiçbir sakınca yoktur. Öncesinde ve sonrasında istediği uzaklıktaki mesafeya araç ve şehirler arası otobüsle, uçakla seyahat etmesinde hiçbir sakınca bulunmamaktadır.

 

Kızlık Zarı Dikim Sonrası ?

Kızlık zarı dikimi işlemi sonrasında hastalarımıza genellikle 2 hafta boyunca ağır yük kaldırmamaları, bacaklarını aşırı açacak herhangi bir spor vs işlem yapmamalarını, yüksekten atlamamalarını, kısacacı ameliyat bölgesine baskı yapmamalarını önermekteyiz.

WhatsApp chat